try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
UzunHayat.Com

Çimen Suyu

warning: Creating default object from empty value in /home/hayat/domains/uzunhayat.net/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Sağlıkta Yeni Moda... Çimen Suyu!

Nar, havuç, portakal, kekik suyundan sonra yeni trend çimen suyu. ABD'de şimdi bardağı 2.5 dolardan çimen suyu satılıyor. İşte çimen suyunun faydaları.
Moda haline gelen çimen suyu, büfelerde taze taze sıkılarak 57 gramlık küçük kaplarda servis yapılıyor. 2 kilo 250 gram sebzeden alınabilecek vitamin ve minerallere denk olduğu belirtilen bu içeceğin bardağı ise 2.5 dolar

Yüzden fazla vitamin ve enzim içeren, özel yetiştirilmiş çimlerden elde edilen çimen suyu, kanı yenileme özelliğiyle dikkat çekiyor. Tadı pek de hoş olmadığı için genelde tek yudumda içilen, ardından bir dilim portakal yenen bu ilginç içecek hakkında 10'dan fazla kitap yazıldı.

Özel tohumlarla bir haftada yetiştirilen çimenin besleyici özelliğinden tam yararlanabilmek için için mutlaka suyunun içilmesi gerekiyor. Örneğin salataya karıştırarak yendiğinde herhangi bir faydası görülmüyor. Uzmanlar günde 57 gram çimen suyunun yeterli olduğunu, alıştıktan sonra ise 114 grama kadar çıkarılabileceğini belirtiyor.

Yüzde 70 klorofil

Anket

Sağlık sorunlarınız nedeni ile ne kadar sıklıkla hastaneye gidiyorsunuz:

Son yorumlar

İçeriği paylaş