try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
UzunHayat.Com

ergenlik sivilcesi

warning: Creating default object from empty value in /home/hayat/domains/uzunhayat.net/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ergenlik sivilcesi için bitkisel çözümler

1
şap ve narkabugunu sirkeli suda kaynatip bu su ile sivilceleri silmek yararlidir.

2
adaçayi losyonu: 3 yemek kaşigi ince kiyilmiş bitki, 100 ml kaynar suyla haşlanir, 8-10 dakika demlendikten sonra süzülür ve sogumaya birakilir. daha sonra, 20 ml 70 derecelik etil alkol eklenir ve çalkalanir. agzi kapali bir şişede saklanir ve her kullanimdan önce çalkalanir. losyonla nemlendirilen bir pamukla yüz her gün temizlenir.

3
bal losyonu: 100 ml ari su isitilir, içinde 1 yemek kaşigi çiçek bali eritilir, 15 ml limon suyu eklenir ve iyice çalkalanir. her kullanimdan önce çalkalanmalidir. losyonla nemlendirilen pamukla yüz her gün temizlenir.

Akne vulgaris (Ergenlik sivilcesi)

Akne Vulgaris Nedir?

Akne Vulgaris kıl - yağ bezi biriminin kronik inflamatuar hastalığıdır.

Akne Vulgaris Kimlerde Görülür?

12-25 yaş grubunun % 85’inde görülür. Ender olarak 8 yaş civarında başlayıp, 30 yaştan sonra da devam edebilir. Erkeklerde daha sıktır ve daha ağır klinik seyir görülebilir.

Akne Vulgaris Niçin Olur?

Son yıllarda üzerinde en fazla durulan nedenler arasında sebum yapımında artış, anormal folliküler keratinizasyon ve mikrobiyal kolonizasyon sayılabilir. Mikrobiyal kolonizasyondan sorumlu mikroorganizmalar propinibakterium acnes, stafilococcus epidermidis ve pitrosporum oveledir.
Akne vulgaris oluşumunda genetik faktörler de suçlanmaktadır. Hastaların çoğu aile öyküsü verirler ancak özel bir geçiş şekli saptanmamıştır.

Akne Vulgarisin Klinik Görünümü Nasıldır?

Primer yerleşim yeri yüz, sırt, göğüs ve omuzlardır. Gövdedeki lezyonlar orta hatta yoğunlaşır. Herhangi bir lezyon ağırlıklı olabilmekle birlikte genellikle bir çok lezyon biraradadır.

Anket

Sağlık sorunlarınız nedeni ile ne kadar sıklıkla hastaneye gidiyorsunuz:

Son yorumlar

İçeriği paylaş