try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
UzunHayat.Com

su ve kilo

warning: Creating default object from empty value in /home/hayat/domains/uzunhayat.net/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Su ve Kilo Vermek

Günlük sıvı tüketiminin yeterli olması metabolizmanın düzgün çalışması , kan dolaşımının düzgün olması , düzenli idrara çıkabilmek. Bunun dışında vücudumuzda sinir iletisi , kas iletisi gibi faaliyetlerin düzenli olabilmesi açısından çok önemlidir.

Her yetişkinin günde yaklaşık 2 litre kadar sıvı tüketmesi gerekmektedir. Diyetle birlikte bol su içmek sağlıklı bir öneridir ve mutlaka uygulaması gerekir. Bunun iki temel sebebi vardır. Birincisi su tüketmek kişinin yıkılan yağ hücrelerini diyetle birlikte vücuttan daha kolay uzaklaştırmasını sağlar.

Yakılan yağ hücreleri toksit etkiye sahip olduğu için mutlaka vücuttan uzaklaştırılması gereken maddelerdir. Bunun dışında bol su içmek gene metabolizmanın düzenli çalışması açısından ve kişinin kendini daha uzun süre tok hissedebilmesi açısından da önemlidir. Zayıflamak isteyen ya da zayıflama diyeti yapan herkes günde en az 2.5 litre su ve sıvı tüketmelidir.

Anket

Sağlık sorunlarınız nedeni ile ne kadar sıklıkla hastaneye gidiyorsunuz:

Son yorumlar

İçeriği paylaş