try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
UzunHayat.Com

Prof.Dr. Mehmet Cihanoğlu

warning: Creating default object from empty value in /home/hayat/domains/uzunhayat.net/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Sigara Ve Kalp Damar Hastalıkları

Bilim ve teknolojide kısa zamanda önemli mesafeler kateden insanoğlu, içtimai ve manevi değerlerden uzaklaştı. Modernleşme ile birlikte, toplumun ayakta kalabilmesinin temel esası olan manevi değerler unutuldu. Hızlanan hayat ritmi ve çeşitli baskılar arasında sıkıştırılan insanlar, kurtuluşu çok değişik yollarda ve uyuşturucu maddelerde aramaya yöneldiler. Böylece, uyuşturucu madde kabul etmesek bile en azından uyuşturucu maddelere zemin hazırlayan sigara, cemiyetimizin gelenekleri arasına girdi.

İlmi araştırmaların ortaya koyduğu gerçekler, sigaranın insan sağlığı için kesinlikle zararlı olduğunu göstermektedir. Kanserler (bilhassa akciğer kanseri) ve kalp damar hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın ya doğmasında ya ilerlemesinde veya her ikisinde sigara kesin olarak suçlu bulunmuştur. ABD’de her 5 ölümden biri veya diğer bir ifadeyle her yıl toplam 435.000 ölüm bizzat sigara içmeye bağlıdır.

Anket

Sağlık sorunlarınız nedeni ile ne kadar sıklıkla hastaneye gidiyorsunuz:

Son yorumlar

İçeriği paylaş