try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
UzunHayat.Com

Televizyon

warning: Creating default object from empty value in /home/hayat/domains/uzunhayat.net/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Yakından televizyon izlemenin zararları

Uzmanlar yakından televizyon izlemenin görme problemlerine yol açtığını belirtiyor.

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Emel Çolakoğlu, fazla bilgisayar kullanmanın, yakından televizyon seyretmenin ve kitap okumanın gözde bir takım sorunlara sebebiyet verdiğini söyledi.

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Emel Çolakoğlu, okula başlayacak çocukların yaklaşık yüzde 10'unda yaşına göre okuma yazma sıkıntısı olduğunu belirtti. Görme problemlerinin genetik olabileceği gibi fazla bilgisayar kullanmanın, yakından televizyon seyretmenin ve kitap okumanın gözde bir takım sorunlara yol açacağını kaydeden Çalakoğlu, "Anne babalar da çocuklarında görme problemi olmadığını düşünerek hekime başvurmuyor. Bunun sonucunda çocuğun okul başarısı düştüğü gibi, sorun tespit edildiğinde, çoğunlukla tedavide geç kalınmış oluyor ve görme problemi kalıcı hale gelebiliyor.

Hiçbir yakınması olmasa bile her çocuğun düzenli olarak göz muayenesinden geçmesi gerekiyor." açıklamasında bulundu. Çolakoğlu, okul çağındaki çocuklarda en sık görülen 4 görme problemini; şaşılık, yalıncı şaşılık, göz tembelliği ve kırma kusurları olarak sıralıyor.

ÇOCUKTA GÖRME PROBLEMİ NASIL ANLAŞILIR?

Anket

Sağlık sorunlarınız nedeni ile ne kadar sıklıkla hastaneye gidiyorsunuz:

Son yorumlar

İçeriği paylaş